2013/12/14

The past few days


Jakiś czas już minął, odkąd tu ostatnio pisałam. Nie udało mi się nigdzie pojechać, za to z powodzeniem się przeziębiłam, przeszłam przez pierwsze zaliczenia przedmiotów (z części praktycznych), spotykałam się 
z różnymi ludźmi i zaczęłam pracować dorywczo. Mimo że nie ruszyłam się poza Murcję, dosyć dużo się dzieje w ostatnim czasie, tym bardziej że w środę mam lot do Polski i powoli przygotowuję się do wyjazdu. Wrzucam nieskładnego posta z kilkoma wybranymi zdjęciami, które udało mi się zrobić w ciągu tego urozmaiconego początku grudnia. 

It's been a while since I last posted here. I haven't been anywhere, but actually managed to catch a cold, went through my first practice exams, met different people and started working (from time to time). Although I didn't go anywhere outside of Murcia, many things have been happening lately, especially due to the fact that on Wednesday I'm coming back home for Christmas (which I'm really looking forward to) and I'm trying to get things ready. Here's the messy post with some random pictures that I got away with during the past days. The December started really well for me, hope it's gonna keep being varied.


Widok z balkonu. Nie jest to najlepsza okolica w mieście, ale uwielbiam zachody słońca. I balkony.

Here's the view from our balcony. Not the best part of the city, but I love the sunsets. And the balconies.


Nie byłabym sobą bez poświęcenia kilku chwil w kuchni, raz na jakiś czas (taka rola kobiety w końcu). Tutaj kanapka z grillowanym kurczakiem, awokado, orzechami nerkowca i majonezem.

I wouldn't be myself without cooking (here suits better: easy food preparing). This is a sandwich with grilled chicken, avocado, cashew nuts and mayonnaise.


Naleśniki z dżemem pomarańczowym i sosem czekoladowym.

French pancakes with orange marmalade and chocolate.


Zdałam sobie sprawę, od jak dawna nie widziałam żadnej bajki Disney'a i po raz pierwszy obejrzałam 
'Wall-ego'. Naprawdę mi się podobał, porusza wiele tematów i jest wyjątkowo dojrzały, moim zdaniem bardziej odpowiedni dla dużych dzieci.

I realised for how long I haven't seen any Disney movie and for the first time watched 'Wall-E'. 
I really like this one, it touches upon different topics and is really mature. 


Mimo, że w Murcji pogoda ciągle dopisuje (w ciągu ostatniego tygodnia średnia temperatura to ok. 18 stopni), zawsze fajnie jest usiąść na kanapie w salonie i przygotować sobie jedną z tych gorących czekolad 
z bitą śmietaną i przyprawami (cynamonem/ chilli/ pomarańczą). Jeden z moich jesiennych i zimowych niezbędników.

Even if in Murcia the weather is still fine, it's always nice to sit on a couch and  prepare yourself some of these hot chocolates with whipped cream on top. One of my autumn and winter essentials.


Na jednej z głównych ulic powstało coś w rodzaju jarmarku bożonarodzeniowego. Mimo że jest dużo różnych stoisk, niczym nie umywa się do świątecznych jarmarków w Polsce. Już nie mogę się doczekać, aż wrócę do Wrocławia, tamtejszy rynek porą grudniową jest cudowny!

One of the main streets has been filled with different stands offering food, souvenirs, clothes, etc. Although it looks quite nice, it can't hold a candle to Christmas markets in Poland. I actually can't wait to come back to Wrocław and see how beautiful the market square is!


To jest dokładnie to, czego mi było trzeba: café con churros pod koniec dnia. Poszłam z koleżanką do naprawdę klimatycznego miejsca w samym centrum miasta, usiadłyśmy na zewnątrz przy kominku, 
a naprzeciwko nas panowie grali na różnych instrumentach 'pioseczne świątenki' (raz mi się pomyliło i od tej pory używam zmienionej nazwy, proszę o wybaczenie w tej kwestii).
Wprawdzie nie cierpię tego całego komercjalizmu i pozbawiania świąt bożonarodzeniowych wartości emocjonalnych poprzez umieszczanie przygłupawych reklam i sprzedawanie ozdób już w okolicach października, ale muszę przyznać, że i ja powoli odliczam dni do jednego z moich ulubionych okresów w ciągu roku. 

This is exactly what I needed: café con churros by the end of the day. I went with my friend to a really nice place in the city centre, there was a fireplace and in front of the coffee house some people were playing live christmas songs.  Couldn't be more festive, could it?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz